UMVI

banner studuj na umvi

banner phd

Grant nadace Dobeneck-Technologie-Stiftung

Nadace Dobeneck-Technologie-Stiftung se rozhodla podpořit připravované ojedinělé laboratoře technologií elektronového paprsku, vznikající v divizi AMM v rámci NETME Centra, investičním grantem.

V rámci této podpory dojde k podstatnému navýšení výkonu generátoru elektronového paprsku na 150 kV/15kW a celkového rozšíření plánovaného zařízení o montážní zařízení pro vodorovné polohování elektronového děla včetně bezpečnostního systému, rotačně nakláněcí zařízení pro různé upínací pozice, CNC zařízení k podavači drátu s regulací tahu-tlaku pro povrchové legování, systém pro suché vakuum pro aplikace bez olejových výparů apod. Tato doplňková zařízení značně rozšíří možnosti aplikace EB technologie jak v oblasti automobilního či leteckého průmyslu, tak v oblasti výzkumu a vývoje nových postupů zpracování.

Součástí grantu je již probíhající půlroční školení 1 pracovníka divize na Universitě ve Freibergu a školení 2 pracovníků laboratoře u výrobce zařízení, firmy Pro-beam.

Volná místa / Kariéra na ÚMVI

Hledáme kolegu nebo kolegyni na pozici

• technický pracovník/pracovnice laboratoře mechanických zkoušek

Podrobnosti o nabízené pozici naleznete v připojeném dokumentu.

Témata doktorského studia

Příležitost pro studenty

honeywell logo

Společnost Honeywell nabízí pozici pro studenta materiálového inženýrství. Zájemci naleznou detailní informace v přiloženém dokumentu.

Pracovní příležitosti

network logo

Společnost NETWORK GROUP, s.r.o., divize speciální vláknové optiky hledá zaměstnance na pozici Vývojář v oblasti mikroobrábění femtosekundovým laserem.

bibus metalsSpolečnost BIBUS METALS, s.r.o. hledá mezi našimi studenty či absolventy kolegyni nebo kolegu do obchodního oddělení (podrobnosti o nabízené pozici).